Історичний та культурний спадок Черкащини


Новини

Виявлено залишки поселення Трипільської культури

Під час оранки у Канівському районі Черкаської області виявили залишки поселення Трипільської культури, вік якого оцінюється приблизно у 4 700 - 7000 років.

"При обробітку земельної ділянки (оранки) близько 30 соток на поверхню плуг витягнув залишки Трипільського поселення. Глечики і кераміка до механічного пошкодження була ціла... на це вказують свіжі сліди на рештках посуду", - повідомляє керівник обласного управління культури Олег Островський на своїй сторінці у.

За його словами, було прийнято попереднє рішення викликати археологічні служби та дослідити виявлену знахідку. Також йдуть розмови щодо створення у Каневі "Музею мистецтва Трипільської культури".


У Черкасах завдяки міні-моделям хочуть «відновити» втрачені історичні пам’ятки

Цього року міська влада планує продовжити встановлення у місті міні-моделей місцевих пам’яток архітектури. Про це в коментарі 18000 повідомив начальник відділу реклами та дизайну міського середовища Андрій Поліщук. Він нагадав, що на останньому засіданні депутати проголосували за затвердження міської Програми розвитку дизайну міського середовища та зовнішньої реклами на 2019-2021 роки. Саме в межах цієї програми відділ і планує продовжити встановлення міні-моделей. Зокрема, серед планів – встановлення міні-пам’яток біля колишнього готелю «Слов’янський» (зараз – «Укрсоцбанк»), а також біля Центру дитячої та юнацької творчості. – На майбутнє ми б хотіли продовжити серію, але вже в іншому ракурсі – відновити на міні-моделях зруйновані пам’ятки. Зокрема, ті, що були зруйновані під час війни або за радянських часів. Серед таких об’єктів – Свято-Миколаївський собор, який до 1945 року стояв на Соборній площі, а також церква, що була біля Пагорба Слави. Хотілося б по архівних фото попрацювати з краєзнавцями, дослідити це і показати людям, – говорить Поліщук. Водночас він додає: втілення ідеї можливе лише за умови фінансування міською радою, адже нині програма ще не підкріплена жодними коштами. – Зараз ми готуємо свої пропозиції до бюджету, – говорить посадовець. – Однак щороку ця потреба фінансується по залишковому принципу. Минулого року на всю програму спрямували 200 тисяч, половину з яких – перерозподілили зрештою на інші об’єкти. Нагадаємо, на сьогодні в Черкасах уже є чотири міні-копії відомих споруд. На них, зокрема, є написи про будівлі шрифтом Брайля, що дозволяє читати їх незрячим.